Hayallerinle değiştirirsin. "Daha iyisi nasıl olur?" diye merak ediyor, soru sormaktan vazgeçmiyorsan, bizimlesin!
Arçelik olarak, üniversitelerin mühendislik ve teknoloji fakültelerinde okuyan özel gereksinimli öğrencileri, mesleklerini yapmaları için destekliyoruz.

Sen de programımıza başvur, yeni nesil Ar-Ge’de hayallerin, geleceği değiştirsin.

NEDİR?

Türkiye’de mühendislik, teknoloji ve temel bilimler alanlarında üniversite eğitimi almakta olan ve/veya yeni mezun olmuş özel gereksinimli bireylerin, Ar-Ge ve teknoloji alanlarında çalışmasını teşvik eden, Ar-Ge’nin ve inovasyonun onların çalışma alanlarında daha fazla yer alması için farkındalık yaratmayı amaçlayan sürdürülebilir bir programdır.

İşitme engeli logosu Görme engeli logosu Tekerlekli sandalye logosu

NE SAĞLIYORUZ?

Bu programla, “Daha iyisi nasıl olur?” diye merak eden ve soru sormaktan vazgeçmeyen, özel gereksinimli mühendislik öğrencilerini mesleklerini yapmaları için destekliyoruz.

Bu sene ilkini gerçekleştireceğimiz bu özel programda öğrencileri neler bekliyor?

1. Online Yeni Nesil Ar-Ge Workshop’ları

2. Proje ve Ürün Geliştirme

3. Mentörlük Desteği

4. Staj ve İş İmkanı

SÜREÇ

BAŞVURU
SÜRECİ

01 - 10
Haziran

DEĞERLENDİRME
SÜRECİ

10 - 15
Haziran

YENİ NESİL AR-GE
WORKSHOP

18 - 19 - 20
Haziran

S.S.S

Amacımız; Türkiye’de mühendislik, teknoloji ve temel bilimler alanlarında üniversite eğitimi almakta olan ve/veya yeni mezun olmuş özel gereksinimli bireylerin, Ar-Ge ve teknoloji alanlarında çalışmasını teşvik eden, Ar-Ge’nin ve inovasyonun onların çalışma alanlarında daha fazla yer alması için farkındalık yaratmayı amaçlayan sürdürülebilir bir program oluşturmak.
Sınıf şartımız bulunmamaktadır. Mühendislik, teknoloji veya temel bilimleri alanlarında okuyorsan ya da bu bölümlerden yeni mezunsan bu programa başvurabilirsin.
Hayır, programa katılmak ücretsizdir, katılım için başvurular arasından seçilmiş olman yeterli.
“Hayallerinle Değiştirirsin” programında başvurular Arçelik Ar-Ge ve İnsan Kaynakları ekipleri ve farklı engel gruplarıyla çalışan uzman danışman hocalar tarafından değerlendirilecek.
Programa başvuran tüm öğrencilerle, İK ekibi ve farklı engel gruplarıyla çalışan uzman danışman hocalar ile 1-1 görüşmeler yaparak başvurular değerlendirileceklerdir. Başvuru sonuçları, 15-16 Haziran 2021 tarihlerinde programa seçilen öğrenciler ile paylaşılacaktır.
Programın bu fazında hedefimiz üniversitelerde okuyan ya da yeni mezun olmuş, özel gereksinimi olan genç mühendis adaylarına ulaşabilmek. İlk aşamada yapılacak 3 günlük online workshop, işitme, görme ve fiziksel engeli olan bireylerin ihtiyaçları gözetilerek tasarlandı. Ancak programın ilerleyen süreçlerinde farklı engel gruplarına ulaşabileceğimiz şekilde program içeriğini genişletmeyi hedefliyoruz.
Pandemi koşulları nedeniyle online platformlarda gerçekleştirdiğimiz workshopta dolu dolu bir program seni bekliyor. Bu 3 gün boyunca Arçelik çalışanları ile tanışıp, onlara teknoloji sektörü, Ar-Ge ve kendi serüvenleri hakkında aklındaki soruları sorabilir, tasarladığımız takım çalışmalarıyla proje geliştirme süreçlerine dahil olabilirsin. İlgi alanına göre eşleştiğin mentörünle devam eden aylarda birlikte çalışma fırsatı yakalayacaksın.
3 gün sürecek workshop, katılımcılarla öncesinden paylaşılan program baz alınarak Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.
Program, Yeni Nesil ARGE’de fark yaratan konularda kapsamlı eğitimler, konuşmalar ve ilham veren sohbet seansları gibi başlıkları içeriyor. Arçelik üst yönetim ekibi de bu projede özel bir oturumda öğrencilerle birlikte olacak. Öğrenciler 3 gün boyunca ürün ve proje fikri geliştirme seanslarını tamamlayarak oluşturdukları fikirleri takım koçları ve yönetim takımıyla paylaşacaklar.
Evet, programa katılacak tüm öğrenciler arasından takımlar kurularak bir takım koçu ile eşleştirilecek. Takım koçu sana ve ekibine çalışmanızın konusunu anlatacak ve takım arkadaşlarınla birlikte bu konuda bir proje geliştirmeniz istenecek.
Eğitim dili ağırlıklı olarak Türkçe olacak ama programa katılacak yabancı konuklar da olacağından İngilizce sunumlar da yer alacaktır. Birebir görüşmelerimiz sırasında İngilizce konusunda destek ihtiyacın olursa birlikte değerlendireceğiz.
Mentörlük desteği 1 sene sürecek.
Evet, etkinliğin tüm oturumlarına tam katılım sağlarsan sonunda dijital katılım sertifikası alacaksın.
Programa katılan tüm öğrencilerin bilgileri Arçelik İnsan Kaynakları özgeçmiş havuzuna alınacak, staj ve iş imkanı için açık pozisyonlarda değerlendirme fırsatı sunulacaktır.

Mühendissin Logosu